Zestawy do infuzji

Osoby chore na cukrzycę wymagają leczenia za pomocą syntetycznej insuliny. Z pomocą przychodzą zestawy infuzyjne Medtronic.

Co to jest cukrzyca?

Jest to choroba immunologiczna, w wyniku której dochodzi do upośledzenia wydzielania lub wchłaniania insuliny. Można wyróżnić dwa typy cukrzycy: pierwszy, znacznie rzadszy, oraz drugi – występujący częściej.
Cukrzyca typu pierwszego to choroba autoimmunologiczna, która sprawia, że układ odpornościowy próbuje „zablokować” produkcję insuliny w organizmie, prowadząc do hiperglikemii – stanu, w którym w organizmie znajduje się nadmiar glukozy.
Cukrzyca typu drugiego jest z reguły wynikiem zbyt wysokiej masy ciała. W efekcie tej choroby dochodzi do zaburzenia wchłaniania insuliny.

Hipoglikemia a hiperglikemia

Hiperglikemia jest niepożądanym stanem, do którego prowadzi cukrzyca. Wówczas w organizmie znajduje się nadmiar glukozy, która nie została prawidłowo rozprowadzona po komórkach. Nieleczona hiperglikemia prowadzi do poważnych zaburzeń funkcjonowania wielu narządów, między innymi serca oraz oczu. Hiperglikemii u diabetyków zapobiega się poprzez podaż syntetycznej insuliny.
Insulina podawana cukrzykom w nadmiarze może doprowadzić do hipoglikemii – czyli stanu, w którym mózg nie otrzymuje odpowiedniej ilości glukozy. Nie wykryta na czas hipoglikemia prowadzi do utraty świadomości i wymaga hospitalizacji. Osoba, u której wystąpiła hipoglikemia może wyglądać jakby była w stanie upojenia alkoholowego. Artykuł stworzył sklep dla diabetyków.
Dzięki zestawom do infuzji Medtronic możliwe jest utrzymanie optymalnego dla organizmu poziomu insuliny we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *