Wsparcie i pomoc kobietom po mastektomii

W przypadku raka piersi za największy problem uważa się wczesną diagnozę choroby oraz oczywiście wysoką śmiertelność. Nikt jednak nie bierze pod uwagę tego, jak ogromnym wyzwaniem psychicznym dla kobiet jest życie po zabiegu usunięcia piersi. W ogromnym stopniu pomaga w tym tzw. bielizna dla amazonek.

Dlaczego jest to kłopot?

Zabieg mastektomii, czyli usunięcia piersi, to często jedyne wyjście na to, aby wygrać z nowotworem piersi. I choć mężczyźnie taki zabieg nie wydaje się niczym szczególnym, to jednak dla kobiety jest to często źródło ogromnych psychicznych problemów.
Powszechne jest, że kobiety po takim zabiegu tracą poczucie własnej wartości. Uważają, że ich ciało jest niekompletne i straciło swoją kobiecość. W uporaniu się z takimi kłopotami bardzo mocno pomagają grupy kobiet, które nazywają siebie amazonkami. Dzięki ich wsparciu psychicznemu, lecz także licznym wskazówka dotyczącym codziennego, nowego życia, możliwe jest uporanie się z nowymi wyzwaniami. Z całą pewnością bardzo pomaga w tym sklep dla amazonek.

Jaka powinna być bielizna dla amazonek?

Kobieta poddana zabiegowi mastektomii musi mieć zupełnie inny biustonosz niż przed zabiegiem. Musi on być nie tylko o wiele delikatniejszy dla wrażliwej skóry, lecz także charakteryzować się innymi rozwiązaniami technicznymi. Bardzo ważne jest także to, że musi być wybrany szczególny rodzaj biustonosza dla amazonek, gdy np. zastosowane zostaną protezy piersi.
Mimo jednak to, wiele z kobiet poddanych temu zabiegowi, przy wsparciu amazonek i oczywiście przy używaniu specjalnej bielizny, jest w stanie skutecznie powrócić do normalnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *