Środki ostrożności, o jakie musi zadbać każdy cukrzyk podczas robienia zastrzyków

Insulina to substancja, która w rozsądnych dawkach nie robi krzywdy. Pomóc w jej aplikacji mogą zestawy infuzyjne medtronic, które sprawią, że każdy diabetyk stanie się ekspertem w dziedzinie robienia sobie zastrzyków i oczywiście cukrzycy.

Jak zachować środki bezpieczeństwa podczas podawania insuliny?

Po pierwsze nie należy tego robić brudną igłą. Należy ją każdorazowo wymieniać. Po drugie nie wolno samemu regulować sobie dawki. Insulina musi być przyjęta w takich proporcjach, jakie zalecił lekarz prowadzący. Rozsądny diabetyk nie działa również pod presją czasu, bo wie, że gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy. Poza tym pod żadnym pozorem nie wolno używać zestawu infuzyjnego medtronic w miejscach zmienionych chorobowo. W najlepszym przypadku może się to skończyć szpitalem, w najgorszym nawet śmiercią.

Zestawy infuzyjne medtronic – ich podstawowe zalety

Przede wszystkim mają cienki profil igły, przez co nie straszą dzieci i dorosłych, którzy mają z nimi styczność po raz pierwszy. Po drugie cechują się możliwością rozłączenia wkłucia, co podnosi komfort psychiczny diabetyków – zwłaszcza na początku przygody z cukrzycą. Są również wyposażone w zintegrowany panel sterujący, co znacznie przyśpiesza proces podawania insuliny. Mają też specjalną osłonkę, która sprawnie pozbywa się z ciała igły wprowadzającej.

Gdzie można nabyć zestawy infuzyjne medtronic?

Można je dostać niemal w każdej aptece, bo podobnie jak insulina są towarem pierwszej potrzeby, którego brak mógłby skutkować nawet zgonem. Można je także zakupić w renomowanych placówkach medycznych, które prowadzą sprzedaż internetową. To dość wygodny sposób, zwłaszcza dla osób, które są w ciągłych rozjazdach. Dla nich zakup przez internet jest jak najbardziej na miejscu. W ostateczności zestawy infuzyjne medtronic można dostać za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak nie jest to najszybsze rozwiązanie, a dodatkowo obarczone ryzykiem. Co będzie, jeśli objawy cukrzycy w momencie oczekiwania na zestaw się zaostrzą?

Artykuł został napisany przy współpracy ze sklepem dla diabetyków idiabetyk.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *