Roczne rozliczenie jednoosobowej firmy w Danii – o czym musisz pamiętać?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Danii zobowiązani są do składania rocznych zeznań podatkowych. W jaki sposób wykonać duńskie rozliczenie roczne w przypadku prowadzenia działalności jednoosobowej?

Rozliczanie podatków w Danii

Skattestyrelsen, w skrócie SKAT, czyli duński urząd skarbowy w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej Enkeltmandsvirksmhed uznaje przychody z prowadzonej działalności za przychody właściciela. Wobec tego podatek od firmy jest deklarowany wtedy na jednym formularzu.

Raz na kwartał albo raz na pół roku konieczne jest złożenie deklaracji podatkowej o podatku dochodowym i VAT. Ponadto prowadzone jest rozliczenie roczne biznesu w Danii, które służy do rozliczenia podatków za cały rok podatkowy.

Roczne rozliczenie firmy jednoosobowej w Danii

Roczne rozliczenie przedsiębiorstwa jednoosobowego w Danii przeprowadzane jest na podstawie dokumentu Selvangivelse – formularza zeznania podatkowego. Przekazywany jest on przez SKAT przedsiębiorcy.

Rozliczenie roczne może być przeprowadzone przez internet, dlatego nie trzeba udawać się osobiście do urzędu.

Termin duńskiego rozliczenia rocznego

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność w Danii powinien pamiętać o tym, że duńskie rozliczenie roczne firmy Dania powinno być przez niego wykonane do 1 lipca roku następującego po tym, którego dotyczy rozliczenie.

Z kolei po 2 lipca duński urząd podatkowy przekazuje decyzję podatkową Årsopgørelse, która informuje o tym, czy podatek jest do zwrotu czy też trzeba będzie go dopłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *