salon opla

Realne zagrożenia dla wypożyczalni aut

Co jest największą bolączką wypożyczalni samochodowych? Niskie ceny? Nie! Wysokie podatki? To nie to! A może, brak klientów? Nie, nie, klienci są i są też tacy, którzy wykazują zainteresowanie współpracą w dłuższej perspektywie.

Jest się czym martwić

Cóż zatem spędza sen z powiek obsłudze wypożyczalni samochodowych. Niestety każda wypożyczalnia samochodów lublin jest narażona na ataki naciągaczy i złodziei.

Liczba firm zajmujących się wynajmem aut rośnie rok do roku. Zatem pole do działania nie maleje. Często w internecie pojawiają się anonse o zawłaszczonym majątku. Właściciele skradzionych aut chwytają się różnych sposobów na odzyskanie środków trwałych, które od chwili uprowadzenia nie przysparzają dochodu firmie.

Kwalifikacja czynu

Kradzież nie jest kradzieżą. Kwalifikacja czynu skądinąd znana jako przestępstwo pozbawienia mienia nie jest kwalifikowana jako kradzież, a zwykłe przywłaszczenie. A co za tym idzie zmienia się procedura wobec sprawcy.

Tak się zaczyna

Klienci, wypożyczając samochód przedstawiają dokumenty i wpłacają kaucję. Następnie znikają. Milknie telefon i jedynym śladem jest nagranie z monitoringu.

Dalsze wypadki

Scenariusz jest zazwyczaj podobny. Nawet jeśli uda się odnaleźć człowieka, to samochodu już zwykle nie ma na terenie kraju lub jest, ale w częściach w niewiadomych lokalizacjach.

Środki zaradcze

Bardzo trudno jest przeciwstawiać się złodziejom. Jednym ze środków zaradczych jest monitoring pojazdów. Jednak urządzenie lokalizujące można wcześniej zdemontować i zafałszować dane z odczytu.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *