Planowanie aranżacji łazienek

Stworzenie planu aranżacji łazienki bywa trudne. Przede wszystkim wynika to z konieczności określenia funkcji łazienek. Nie zawsze można pozwolić sobie na przeznaczenie łazienki jedynie do kąpieli.

W łazienkach bardzo często umieszczane są pralki. Dotyczy to szczególnie łazienek w mieszkaniach, gdzie trudno jest znaleźć miejsce w innych pomieszczeniach na pralkę. Jednak najważniejsze jest by w łazience znalazło się miejsce na podstawowe elementy, takie jak wanna czy kabina prysznicowa. Właśnie od takich elementów powinno się rozpoczynać projektowanie łazienek. Dotyczy to przygotowywania już planu koncepcyjnego.

Wyroby do łazienki

Gdy wybiera się wanny czy kabiny prysznicowe najważniejsze jest branie pod uwagę ilości miejsca w pomieszczeniu. Duża łazienka jest w stanie pozwolić na umieszczenie w niej wanny. Jeśli preferuje się dłuższe kąpiele oraz relaksowanie się podczas kąpieli wówczas warto postawić na wannę. Można decydować się na:
– wanny wolnostojące, które są duże, stylowe
– wanny narożne, które znacznie łatwiej ustawić nawet w małej łazience
– wanny realizowane na indywidualne zamówienie, które mogą być idealnie dopasowane do wnętrza łazienki.

Jeśli łazienka jest bardzo mała wówczas znacznie trudniej jest znaleźć odpowiedniej wielkości wanny na rynku wanien masowo produkowanych. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na wanny projektowane indywidualnie. Wówczas można dopasować zarówno wymiary jak też kształt wanny do konkretnej przestrzeni łazienki.

Akcesoria łazienkowe

W łazience znaleźć muszą się nie tylko duże elementy jak wanny czy kabiny, ale również drobne akcesoria. Decydować się trzeba między innymi na odpowiednie baterie wannowe. Jednym z rozwiązaniem jest bateria wannowa ścienna. Jest to popularne rozwiązanie, więc można bez problemu wybrać baterie zarówno o odpowiednich wymiarach, ale również o odpowiednich kształtach czy wyglądzie. Pozwala to na dopasowanie również baterii do wanien czy umywalek do stylu stosowanego w ramach aranżowania wnętrza łazienki.

Przy projektowaniu łazienek niezbędne jest wstępne przygotowanie koncepcyjnego planu. Pozwala to na określenie, ile miejsca niezbędne jest na poszczególne elementy. Można również określić jak duże przedmioty czy ile przedmiotów będzie można umieścić w łazience. Określenie wielkości poszczególnych przedmiotów w łazienkach jest ważne zarówno w małych jak też bardzo dużych łazienkach. W dużych pomieszczeniach trzeba między innymi tak wykorzystać powierzchnię, by stworzyć estetyczne pomieszczenie, co wymaga między innymi wyboru różnych dekoracji.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *