Paragwaj – dzikość i autentyczność

Paragwaj jest jednym z tych krajów, o którym wiadomo stosunkowo niewiele. Z pewnością rzadziej usłyszymy w wiadomościach telewizyjnych o Paragwaju, aniżeli o Brazylii, Argentynie, Kolumbii, Wenezueli, Chile czy Peru. Kraj ten jednak coraz chętniej otwiera się w ostatnich latach, a jest zdecydowanie, na co popatrzeć. Wyróżnia go fakt, że jest to najmniej zurbanizowany kraj Ameryki Południowej, dlatego też większość atrakcji stanowią tutaj dzieła natury. Można tutaj odwiedzić pustynie pełne dzikiej roślinności. Możemy przemieszczać się z gorącego zachodu na chłodny wschód. Bezpieczną podróż po Paragwaju zarezerwować można z biurem podróży Logostour.

Naturalne atrakcje

Tym, czym Paragwaj przyciągnie atencję turystów, są tereny naturalne. Najważniejszym jest pustynia Gran Chaco ze wspaniałym Parkiem Narodowym, na którym występuje dzika sawanna. Można tutaj odczuć gorący klimat, a także zobaczyć fascynującą florę i faunę.
Wrażenie robią także widoki na drodze do Encarnacion, jednego z popularniejszych miast w Paragwaju, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sama droga w to miejsce jest doskonałą rozgrzewką przed przybyciem do miasta. Obecność egzotycznych drzew z owocami cytrusowymi i palmami pozwala odczuć atmosferę tropików.

Stolica kraju i jezuici

Asuncion to stolica Paragwaju i miasto, które również każdy turysta powinien mieć w swej uwadze. Jest to główne centrum kulturalne i ekonomiczne, ale także miasto, z którym wiąże się spora część paragwajskiej historii. Można tutaj odwiedzić Muzeum Kolonializmu i dowiedzieć się więcej na temat hiszpańskiego kolonializmu. Jest tutaj także pałac prezydencki, który można odwiedzić w określonych godzinach oraz Park Antonio Lopeza, który daje możliwość wspaniałego widoku na całe miasto.
W mieście Encarnacion znaleźć można jedynie paragwajskie zabytki na liście UNESCO. Są to Ruta Jesuitica i Trinidad, które są pozostałością po jezuickich misjach w przeszłości.
Kto zaś trafi do miasta Aregua, ten ma szansę trafić na wielokolorowe święto znane jako festiwal truskawek. Jest to szansa na przywiezienie ze sobą pamiątek, gdyż tutaj możemy kupić wiele wyrobów ceramicznych, z czego miasto to słynie.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *