Olejki doTerra

Coraz więcej osób decyduje się na zdrowy tryb życia. Aktywność i fizyczna i dieta oparta na produktach naturalnych pochodzących z upraw ekologicznych to podstawa. Dzięki temu można wyeliminować wiele chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca czy nadciśnienie. Doskonale w ten styl wpisują się olejki eteryczne amerykańskiej firmy doTerra.

Czym są olejki eteryczne doTerra?

Olejki eteryczne to bardzo skondensowane ekstrakty pochodzenia roślinnego. Dzięki temu ich działanie jest ok. 70 razy silniejsze niż tradycyjnych wywarów ziołowych. Ma to wpływ na odczuwanie szybkich efektów ich działania oraz na wydajność. Wystarczy kilka kropel olejku, by odczuć skutki działania.

Niestety nie wszyscy producenci przestrzegają zasad produkcji olejków eterycznych i w celu uzyskania większych zysków dodają do nich wypełniacze pochodzenia chemicznego, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

W proteście na takie praktyki w 2008 r. powstała amerykańska firma doTerra. Jej priorytetem jest produkcja czystych olejków naturalnych najwyższej jakości. Dowodem może być certyfikat CPTG, najbardziej restrykcyjny certyfikat jakości dla produktów terapeutycznych.

Nie tylko rośliny muszą pochodzić z terenów ekologicznych, ale cały proces produkcji musi zapewniać ich biologiczną czystość. W tym celu olejki doTerra produkowane są metodą destylacji wodnej lub tłoczenia na zimno.

Olejki eteryczne działanie

Olejki eteryczne nie tylko mają piękny zapach, ale przede wszystkim właściwości lecznicze roślin, z których zostały wyprodukowane. Doskonale poprawiają samopoczucie, mogą wpływać relaksująco lub stymulująco na funkcjonowanie organizmu.

Bardzo ważną ich właściwością jest skuteczne eliminowanie bakterii, wirusów i grzybów z organizmu. Pod tym względem są bardziej skuteczne niż antybiotyki lub sterydy i na dodatek nie wywołują skutków ubocznych.

Kosmetyki z dodatkiem olejków eterycznych doTerra doskonale pielęgnują cerę i włosy. Kremy niwelują zmarszczki, odmładzają cerę, neutralizują przebarwienia skóry. Szampony wzmacniają włosy, zapobiegają łupieżowi i wypadaniu włosów.

Jak stosować olejki eteryczne doTerra?

Olejki eteryczne najczęściej są rozpylane, wcierane w skórę lub dodawane do posiłków jako suplementy diety. Wybór metody zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Zawsze trzeba jednak stosować się do zaleceń producenta.

Do rozpylania olejków eterycznych najlepiej jest wykorzystać dyfuzor. Wystarczy napełnić go wodą, dodać kilka kropel olejku i rozpylić w pomieszczeniu doskonale odświeży i oczyści pomieszczenie.

Dwie, trzy krople olejku można także wetrzeć w miejsca newralgiczne jak skronie, kark, klatka piersiowa. efekt będzie błyskawiczny. Do wcierania w całe ciało lepiej zmieszać olejek eteryczny z olejkiem nośnikowym, np. kokosowym.

Olejki eteryczne do kąpieli bardzo dobrze działają odprężająco na umysły i całe ciało. Dodatkowo taka kąpiel oczyszcza i odżywia skórę.

Wewnętrzne stosowanie olejków doTerra nie tylko łagodzi różne dolegliwości, ale zwiększa przemianę materii i skutecznie wspomaga proces odchudzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *