Niepaństwowe i państwowe uczelnie w Warszawie – ranking

Szukając nowej drogi w życiu często zastanawiamy się czy wybierając przyszły kierunek studiów kierować się „sercem czy rozumem”? Polecamy zapoznać się z aktualnymi zestawieniami najlepszych uczelni oraz przyszłościowych kierunków.

Poniżej przedstawiamy warszawskie uczelnie, które zostały sklasyfikowane w najważniejszych w kraju rankingach szkół wyższych. Mowa o rankingu miesięcznika „Perspektywy 2018” oraz tygodnika „Wprost”.

Uczelnie niepaństwowe

  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Historia najlepszej prywatnej uczelni informatycznej rozpoczyna się w 1994 roku. Już 4 lata później studenci mogli uzyskać tytuł magistra. Jest to niebywały sukces prywatnej szkoły wyższej. Uczelnia współpracuje z wieloma zagranicznymi partnerami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Włoch. Na mocy podpisanej umowy, studenci PJWSTK, mogą wyjechać do Japonii na stypendium Rządu Japońskiego. Uczelnia zapewnia nowoczesny sprzęt komputerowy i laboratoryjny oraz dostęp do oryginalnego, aktualnego oprogramowania.

  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania

To jedna z najlepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych w kraju. Powstała w 1995 roku i od 23 lat kształci na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. WSEiZ może pochwalić się osiągniętymi, wynikami w rankingu najlepszych szkół wyższych w kraju – 28 pozycja oraz wyróżnieniami: „Wiarygodna Szkoła” oraz „ Dobra uczelnia dobra praca”. Program studiów został stworzony przy współpracy w pracodawcami oraz parterami uczelni. Jest połączeniem teorii i praktyki. Większość wykładowców to czynni praktycy w zawodzie, dzięki czemu studenci są bardzo dobrze przygotowani do pracy.

Sprawdź nne uczelnie z Warszawy oferujące studia dyplomowe http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/ oraz podyplomowe http://www.uczelnie.pl/studia-podyplomowe/miasto/warszawa/

Uczelnie państwowe

  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Jest najstarszą uczelnią pedagogiczną w kraju, powstała w 1922 roku. Jej założycielka, Maria Grzegorzewska, sprawowała funkcję dyrektora przez 45 lat. W chwili obecnej na dwóch Wydziałach Akademia prowadzi sześć kierunków. Studiuje tu 7 000 studentów. Rozszerzyć swoje kwalifikacje można na studiach podyplomowych oraz wielu kursach. Współpraca międzynarodowa z 20 uczelniami zagranicznymi, przynosi korzyści, w postaci wyjazdów na stypendia oraz w ramach programu Erasmus. Na APS działa wiele kół naukowych min.: Klubu Kultury Studenckiej Leon czy Teatra „apNORMis”.

  • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Zajmuje czwarte miejsce w rankingu uczelni sportowych. Akademia kształci na 9 kierunkach studiów min.: wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, pielęgniarstwo oraz fizjoterapia. Uczelnia powstała 85 lat temu z inicjatywy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od dawna jej studenci odnosili ogromne sukcesy sportowe. Zdobyli łącznie 260 medali, najwięcej 105 na Mistrzostwach Europy. W tej chwili Akademia stawia na rozwój poprzez nowoczesne programy kształcenia. Studenci mogą korzystać z bogatej oferty kół zainteresowań, uczestniczyć w wielu konferencjach naukowych oraz seminariach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *