Nie tylko szczoteczka i pasta. Jak jeszcze dbać o zęby?

Podstawowe produkty używane podczas dbania o zęby to szczoteczka i pasta. Jednak dzięki dodatkowym akcesoriom uśmiech może być nie tylko piękniejszy, ale też zdrowszy!

Nitka do zębów

Wiele osób zapomina o tym, by podczas mycia zębów oczyścić także przestrzenie międzyzębowe. Do tego celu doskonale nadaje się nitka. Jak dbać o zęby z jej użyciem?

Nitka dentystyczna ma postać cienkiej nitki o okrągłym albo spłaszczonym przekroju. Oferowana jest jako nawijana lub w pociętych już odcinkach. Należy umieszczać ją między zębami i ruchem wymiatającym usuwać zanieczyszczenia. Nie należy „piłować” nią zębów!

Funkcję nitki do zębów może także pełnić szczoteczka międzyzębowa – sprawdzi się u osób z szerszymi przerwami między zębami. Podczas wizyty w Medent Gliwice uzyskasz również informację jak nitkować zęby.

Irygator do zębów

Dużą pomoc podczas mycia zębów zapewnia też irygator, który natryskuje strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Jak myć zęby za pomocą irygatora?

Irygator używany jest do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, pomaga w wypłukiwaniu resztek jedzenia i służy do masażu dziąseł. Warto stosować go przed myciem zębów, by dokładniej je oczyścić.

Szczoteczka do mycia języka

Dodatkowym akcesorium pomocnym w utrzymaniu higieny w jamie ustnej jest także szczoteczka do mycia języka. Jej zadaniem jest oczyszczenie go z osadzających się na nim resztek pożywienia i bakterii.

Za pomocą szczoteczki do języka można dokładnie oczyścić jego powierzchnię i poprawić także świeżość swojego oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *