Naturalne kosmetyki do stóp – ekologiczna pielęgnacja

Pielęgnacja stóp jest istotnym elementem naszego dbania o ciało. Dostosowujemy ją w zależności od pory roku czy warunków panujących na zewnątrz. Zadbane stopy są dla nas priorytetem w okresie letnim kiedy to wystawiamy je na widok, wkładając sandały czy klapki. Jednak zimą także powinny być one poddawane odpowiedniej pielęgnacji. To poprawi nasze samopoczucie i sprawi, że będziemy czuli się komfortowo np. na basenie. Niezbędne jest sięgniecie po odpowiednie kosmetyki, które nam w tym pomogą. Najlepiej po takie, które zawierają ekologiczne składniki, a nie wszelkiego rodzaju alergeny czy konserwanty.

Stosowanie ekologicznych peelingów do stóp.

Złuszczanie zapewni gładką i miękką skórę na stopach i piętach. Warto sięgnąć po peelingi solne, najlepiej te, które posiadają minerały wysokiej jakości, pochodzące z bocheńskiej kopalni. Nie tylko ścierają martwy naskórek, ale oczyszczają i dostarczają cennych składników naszym stopom. Wybór cukrowego peelingu to delikatniejsza alternatywa. Kryształki cukru trzcinowego wraz z dodatkami masła Shea, zapewnią wrażliwym stopom świetny zabieg złuszczający. Peelingi, które zawierają np. olej żurawinowy, doskonale odżywią nasze stopy, a naturalne składniki nie wywołają alergii.

Nawilżanie w naturalny sposób.

Jeśli złuszczamy skórę stóp, powinniśmy je następnie nawilżyć. Skóra stóp nie została wyposażona w gruczoły łojowe co powoduje szybkie przesuszanie się. Problematycznymi miejscami są pięty i palce, na które najmocniej oddziałuje ciężar naszego ciała. Krem zapobiegnie otarciom. Uchroni nas także przed podrażnieniami i stworzy bazę ochronną. Naturalne olejki doskonale dodadzą nawilżenia, a składniki, które nie są pochodzenia zwierzęcego, świetnie nadadzą się dla wegan i wegetarian.

Maseczka do stóp.

Jeśli borykamy się z suchą skórą na stopach czy popękanymi piętami, to warto sięgnąć po maseczkę. Przy wyborze tego kosmetyku, warto kierować się jego składem. Dobra maseczka powinna zawierać: mocznik lub lanolinę (intensywne nawilżenie), masło Shea (natłuszczenie) czy naturalne olejki (odżywienie). Nie powinna za to posiadać: parafiny, silikonów i innego rodzaju konserwantów. Preparaty te stosujemy regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu. Nakładamy grubą warstwę, owijamy folią i wkładamy w skarpetki. Maseczkę stosujemy nie tylko na pięty, ale i na grzbiety. Taki zabieg świetnie zregeneruje stopy i utrzyma je w dobrej kondycji, a aromatyczny zapach kosmetyku odpręży i zrelaksuje.

Informacje zaczerpnięte z kategorii naturalnej pielęgnacji stóp w sklepie z ekologicznymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *