Modna łazienka bez płytek. Co położyć na ścianach?

Najczęściej ściany łazienek wykańczane są płytkami ceramicznymi. To uniwersalne rozwiązanie pasujące do każdego stylu aranżacji. Jednak modną łazienkę można urządzić również bez użycia glazury! Do wyboru jest wiele materiałów: farby, tapety, kamień, drewno czy beton.

Wodoodporne farby łazienkowe

W nowoczesnych łazienkach zamiast płytek coraz częściej można zobaczyć ściany pokryte farbami w uniwersalnej bieli albo w innych kolorach, na przykład szarości, beżu, granacie czy szmaragdowej zieleni.

Wodoodporne farby tworzą na ścianach nieprzepuszczalne powłoki. Są odporne na powstawanie pleśni i łatwe w czyszczeniu. Najczęściej malowanie łazienki łączy się z kafelkowaniem najbardziej narażonych na zachlapanie stref – przy wannie, prysznicu oraz przy umywalce.

Kolorowe tapety do łazienki

Tapeta w łazience? Czemu nie! Takie materiały najlepiej nadają się na ściany, które nie są narażone na nadmierną wilgoć. Do tapetowania można wybrać materiały z różnymi wzorami, a także efektowne fototapety, na przykład z widokiem lasu.

Do łazienek polecane są tapety z winylu laminowanego – wykazują największą odporność na wilgoć i nadają się do mycia.

Łazienka w stylu loft z betonem

Jednym z ostatnich hitów w aranżacji łazienek jest beton. Stosuje się surowy beton architektoniczny nakładany na ściany lub płyty betonowe. Po ułożeniu poddawane są impregnacji.

Łazienka bez płytek z betonowymi ścianami świetnie wpisuje się w modny teraz styl loft. By wyglądała przytulniej, można uzupełnić ją drewnem i jasnymi kolorami – bielą, beżem.

Luksusowa łazienka w kamieniu

Granit, marmur, a może trawertyn? To tylko niektóre gatunki kamienia, który świetnie nadaje się do łazienek. To propozycja, która zadowoli osoby ceniące eleganckie, luksusowe aranżacje.

Kamień naturalny w łazience może mieć formę dużych płyt lub mniejszych płytek i mozaik. Jako że jest on dość ciężki, wymaga specjalistycznego montażu.

Drewno na ścianach w łazience

Chociaż w salonach łazienek można kupić płytki drewnopodobne, między innymi oferuje je sklep tanialazienka.com, to zamiast nich można zastosować także naturalne drewno. Oczywiście, będzie to rozwiązanie droższe, lecz efekt jest jedyny w swoim rodzaju.

Do łazienek dobrze nadaje się drewno egzotyczne, które zawiera dużą ilość naturalnych wosków, dlatego jest bardziej odporne na wilgoć. Nawierzchnie powinny być zaimpregnowane i wykończone olejem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.