Magazyny do wynajęcia – terminy, które warto poznać!

Zamierzasz zdecydować się na wynajem magazynu? W takim przypadku podczas poszukiwania ofert na pewno natkniesz się na wiele specjalistycznych terminów. Jakie z nich warto znać? Oto przygotowana przez nas lista!

Wynajem magazynu – dlaczego warto?

Dzisiaj wielu przedsiębiorców decyduje się na magazyny do wynajęcia, co stanowi często korzystniejszą opcję w porównaniu do budowy czy zakupu hali magazynowej.

Przeznaczone na wynajem magazyny logistyczne dają dostęp do wymaganej powierzchni magazynowej w przystępnej cenie i zapewniają dużą elastyczność. Ponadto pozwalają na korzystanie z outsourcingu magazynowego, który włącza obsługę towarów.

Właśnie dlatego tak wiele firm wybiera obecnie magazyny do wynajęcia. Z jakimi pojęciami można zetknąć się przy ich poszukiwaniu?

Magazyny logistyczne do wynajęcia – lista pojęć

– BTS – build to suit, czyli magazyn zaprojektowany oraz wykonany specjalnie na zamówienie klienta, który następnie wynajmuje go od dewelopera. Klient może wybrać lokalizację, powierzchnię czy wyposażenie magazynu. W tym przypadku obowiązuje dłuższy minimalny czas najmu – zwykle około 10-15 lat.
– Cross Dock – sposób dystrybucji towarów polegający na ich natychmiastowym przeładowaniu z jednego pojazdu do drugiego, bez potrzeby magazynowania towaru.
– ADR – termin ten odnosi się do towarów niebezpiecznych, zgodnych z konwencją ADR. Towary ADR wymagają specjalnych warunków do przechowywania w magazynie.
– Odprawa celna – odbywająca się w magazynie odprawa celna, która pozwala na wprowadzenie do obrotu towarów sprowadzonych z innego kraju spoza Unii Europejskiej.
– SBU – Small Business Unit – termin ten odnosi się głównie do magazynów miejskich z powierzchnią biurową do dyspozycji. Ten tym magazynu jest często wybierany przez firmy z sektora MŚP.
– Self storage – to typ magazynu samoobsługowego, który jest otwarty 24 godziny na dobę. Można wynająć w nim własny boks lub kontener. Dostępny jest dla osób prywatnych i dla firm.
– WMS – Warehouse Management System, czyli system komputerowy do obsługi magazynu. Dzięki niemu można łatwiej zarządzać gospodarką magazynową. Jest on udostępniany przez niektóre magazyny dla klientów wynajmujących w nich powierzchnię w celu łatwiejszej kontroli i obsługi towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *