Kotły kondensacyjne – który wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakiego rodzaju kocioł wybrać do swojego domu. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Obecnie przy decydowaniu się na wymianę kotła, dobrym pomysłem okazać się może kocioł kondensacyjny, który wykazuje się dużą sprawnością, oszczędnością oraz znaczną efektywnością grzewczą. Kotły kondensacyjne są cenione przez coraz szerszą grupę użytkowników i są dostępne coraz bardziej dzięki niskim cenom.

Dlaczego warto wybrać kocioł kondensacyjny?

Z prostej przyczyny – jest on bardzo oszczędny i gwarantuje bardzo dobre warunki ogrzewania. Obecne w wielu domach kotły dwufunkcyjne, konwencjonalne nie dają tak szerokiej możliwości regulacji pracy oraz są znacznie droższe w eksploatacji. Wynika to z faktu, iż kotły jednofunkcyjne kondensacyjne wykorzystują skraplającą się parę wodną jako dodatkowy magazyn ciepła, który odbierany jest przez wodę przepływającą w instalacji. Dodatkowo, kocioł kondensacyjny uzyskuje najwyższa sprawność w zakresie średnich temperatur eksploatacyjnych dla instalacji grzewczych, co jest bardzo pozytywną właściwością.

W przypadku kotłów kondensacyjnych trzeba zwrócić uwagę na:

• Wielkość pomieszczenia,
• Oczekiwaną moc,
• Obecność instalacji wentylacyjnej,
• Budowę przewodu kominowego.

Dostosowanie komina do kotła kondensacyjnego.

Dostosowanie komina do kotła kondensacyjnego nie jest specjalnie trudne – wymagane jest zastosowanie odpowiednich wkładów kominowych lub zastosowanie specjalnego rodzaju systemów tzw. S-system, które pozwalają na uzyskanie dwóch ciągów – powietrznego i spalinowego.

Wybór kotła kondensacyjnego

Wybór kotła kondensacyjnego ma wiele zalet – rozwiązania tego rodzaju stały się bardzo popularne, głównie ze względu na fakt uruchomienia licznych programów finansowania tego rodzaju inwestycji oraz wyższą oszczędnością oraz sprawnością korzystania z tego rodzaju technologii. Coraz szersza grupa użytkowników decyduje się na zakup kotła kondensacyjnego, jest on bowiem znacznie bardziej oszczędny i może być zainstalowany w mniejszych pomieszczeniach – wynika to z zastosowania zamkniętej komory spalania.

http://beretta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *