Jak wykończyć elewację domu? Wykonaj wizualizację!

Wybór odpowiednich materiałów i kolorów elewacji jest bardzo trudny, gdy nie wiadomo, jak będą wyglądać one po zakończeniu prac. W takim przypadku warto przygotować wizualizację elewacji.

Elewacja domu – jakie materiały wybrać?

Nie tylko tynki, ale również dekoracyjne deskowania, cegły czy kamień – elewacja domu może być wykończona na wiele sposobów. W sklepach można znaleźć szeroką gamę różnych materiałów, które sprawdzą się do wykończenia ścian zewnętrznych.

Odpowiednie materiały dobiera się w pierwszej kolejności do stylu budynku. Również powinny one odpowiadać jego lokalizacji, aby wpasować się w okolicę. Oczywiście, duże znaczenie ma także gust właściciela.

Trudno jednak wybrać materiały bez wcześniejszego zestawienia ich ze sobą. Nie trzeba jednak wcale mieć wyjątkowej wyobraźni – obecnie wystarczy specjalne oprogramowanie, z którym można przetestować różne pomysły.

Jak przygotować wizualizację 3D i 2D elewacji?

Aby przetestować różne warianty materiałów i dobrać te najlepsze, warto wcześniej wykonać wizualizacje 3D i 2D. Prezentują one model albo zdjęcie budynku, który może być ozdobiony wtedy różnymi typami produktów wykończeniowych i kolorami.

Wizualizację można przygotować samodzielnie. To możliwe w programach komputerowych, które dostępne są online bezpłatnie, ale również w profesjonalnym oprogramowaniu dla architektów.

Również elewacja domu może zostać zaprojektowana przez biuro elewacyjnie.pl. Wystarczy wtedy przekazać fotografie lub projekt budynku, aby projektant przygotował kilka koncepcji według życzeń klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *