Drabinka do ćwiczeń w domu. Co wybrać? Gdzie ją zamontować?

Do ćwiczeń w domu można wykorzystać różne akcesoria. Wśród nich znajdują się również drabinki gimnastyczne, które doskonale nadają się dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, a nawet seniorów!

Dlaczego warto korzystać z drabinki?

Przyrząd jak drabinka gimnastyczna zwykle kojarzony jest ze szkolnymi salami gimnastycznymi. Można jednak zamontować go w swoim domu.

Drabinka pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń i sprawdza się zarówno dla osób początkujących, jak i mających większe doświadczenie w treningach. Również może ona służyć podczas rehabilitacji.

Drabinka do ćwiczeń – co kupić?

Dobra drabinka do ćwiczeń powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania oraz komfort podczas ćwiczeń.

Gdy liczy się trwałość, doskonała będzie drabinka metalowa z drewnianymi szczeblami. Jest ona polecana dla dorosłych. Do pokoju dziecięcego często wybierane są także drabinki do ćwiczeń drewniane.

Obecnie producenci drabinek gimnastycznych mogą także zaoferować szereg dodatkowych elementów, na przykład:
– drążki
– huśtawki
– liny do wspinania
– ławeczki
– biurka

Gdzie zamontować drabinkę gimnastyczną?

Przed zakupem drabinki warto wybrać jej miejsce montażu, ponieważ będzie miało ono wpływ na jej typ.

Przyścienna drabinka do ćwiczeń gimnastyczna wymaga montażu do ściany – ceglanej, żelbetowej lub warstwowej o minimum 10 cm warstwie muru. Gdy ściany mają konstrukcję lekką, szkieletową, zaleca się drabinkę rozporową, która opierana jest o podłogę i sufit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *