Czyste i pięknie pachnące powietrze w firmie buduje jej pozytywny wizerunek

Na pozytywny wizerunek firmy składa się wiele różnych elementów. To jednak nie tylko profesjonalizm czy fachowa obsługa klienta. Jej odbiór można kreować również przez… zapach! Właśnie na takiej koncepcji bazuje aromamarketing.

Aromamarketing – marketing zapachowy

Jesteśmy bardziej skłonni do zakupienia pieczywa w tej piekarni, w której pachnie świeżo wypieczonym chlebem, niż w tej, w której zapach ten jest nieobecny. Tak właśnie powstał aromamarketing, czyli marketing zapachowy.

Aromamarketing to koncepcja bazująca na wykorzystaniu zapachów w kreowaniu rozpoznawalności i wizerunku firm. Przyjemnie pachnące biuro, sklep czy hotel od razu wprowadzają w dobry nastrój i wzbudzają pozytywne skojarzenia. Gdy zapach jest charakterystyczny, wówczas może stać się również unikatową wizytówką w biznesie.

Jak zadbać o przyjemnie pachnące powietrze w firmie?

Aby przestrzenie w firmie zachwycały swoim aromatem, konieczne jest zakupienie specjalnego wyposażenia. Najbardziej udany duet to profesjonalne oczyszczacze powietrza i dyfuzory zapachowe.

Oczyszczacze, które mogą wchodzić w skład instalacji wentylacyjnej, szybko niwelują nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia, w tym smog. Z kolei dyfuzory zapachowe rozpylają zapachy w formie mgiełki. Dyfuzory również mogą być zamontowane w instalacji albo mogą stanowić osobne, przenośne urządzenia sterowane ręcznie lub pilotem.

Kompozycje zapachowe stosowane w aromamarketingu

W dyfuzorach stosowanych do aromamarketingu stosuje się różne kompozycje zapachowe i olejki zapachowe, które można dobrać indywidualnie do specyfiki prowadzonej działalności i efektu, jaki pragnie się uzyskać.

Do dyspozycji są zapachy świeże, energetyzujące, relaksujące, prestiżowe, a nawet gastronomiczne. Przestrzeń w biurze może zatem pachnieć kwiatami, ale również cytrusami. W salonie Spa może rozciągać się aromat czekolady albo wanilii. Z kolei butiku odzieżowym można zastosować zapachy luksusowych perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *