5 rzeczy, o których musicie pamiętać przy poszukiwaniu fotografa ślubnego!

Zdjęcia ślubne to pamiątka na lata. Aby wracać do nich z przyjemnością, warto pamiętać o wyborze dobrego fotografa ślubnego. Ofert jest sporo, dlatego sprawdźcie razem z nami 5 rzeczy, na które należy zwrócić wtedy szczególną uwagę!

1. Jak ocenić jakość zdjęć fotografa?

Pierwszym kryterium przy doborze odpowiedniego fotografa na ślub powinno być jego portfolio, czyli przygotowane przez niego zdjęcia.

Osoba, która nie ma zbyt dużego doświadczenia w fotografii, może mieć trudności z oceną biegłości technicznej fotografa ślubnego. Nie oznacza to jednak wcale, że wybór dobrego fotografa na ślub w Warszawie lub w innym mieście musi być trudny. Najlepiej kierować się wtedy swoim gustem. Gdy zdjęcia w portfolio wyglądają atrakcyjnie i para chciałaby mieć podobne w swoim albumie, to znak, że dany fotograf ślubny Warszawa będzie właściwą osobą.

2. Ile pieniędzy przeznaczyć na usługi fotografa ślubnego?

Ceny usług fotograficznych są bardzo zróżnicowane. W przypadku ślubów na koszty wpływają głównie wybrana oferta, a także doświadczenie i umiejętności fotografa.

Zazwyczaj trzeba przygotować się na koszt od około 3 do 5 tysięcy złotych w przypadku reportażu ślubnego. Nie warto wybierać najtańszych ofert – ryzyko, że zdjęcia będą nieatrakcyjne, jest wtedy większe niż przy usługach na wyższym pułapie cenowym.

3. Jak sprawdzić opinie o fotografie ślubnym?

Aby mieć pewność, że wybrany fotograf będzie właściwą osobą na właściwym miejscu, warto także sprawdzić opinie na jego temat. Można zrobić to na forach ślubnych, w mediach społecznościowych. Wystarczy wpisanie do wyszukiwarki nazwy, aby błyskawicznie wyszukać opinie, które będą bardzo pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

4. Na ile przed ślubem należy rozpocząć poszukiwania fotografa?

Chociaż dobrego fotografa na ślub w Warszawie można znaleźć nawet na parę tygodni przed uroczystością, nie warto podejmować takiego ryzyka.

Polecani fotografowie mają zapełnione kalendarze nawet na 1-2 sezony do przodu, dlatego najlepiej jak najszybciej wykonać swoją rezerwację. Dzięki temu można mieć pewność, że w dniu ślubu wybrany fotograf będzie gotowy do pracy.

5. Czy fotograf ślubny podpisuje umowę z klientami?

Zasadniczo sygnowanie umowy nie jest konieczne, jednak warto pamiętać o przysłowiu – przezorny zawsze ubezpieczony. Brak umowy może mieć poważne skutki, na przykład fotograf nie przyjedzie na ślub w ogóle lub też dostarczy mało zdjęć słabej jakości i to długo po uzgadnianym terminie.

Warto więc zawsze podpisać umowę z fotografem ślubnym – oczywiście, po sprawdzeniu jej zapisów. Artykuł powstał przy współpracy wraz z freyalovephoto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *